Akapunktur

Evcil hayvanlara en iyi bakımı sağlamak için birinci sınıf geleneksel veteriner tıbbını kanıtlanmış bütünsel yaklaşımlarla birleştirmek.

Akupunktur, tıbbi uygulamada insanları ve hayvanları tedavi etmek için 3.000 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Ağrıyı gidermek ve iltihabı azaltmak için bilimsel etkilerini gösteren araştırmalar giderek büyüyor.

Batı araştırmaları, cildin yüzeyinin altına ince, steril iğnelerin yerleştirilmesinin vücudun sinir sistemini uyardığını göstermiştir. Akupunktur vücudun kan akışını, iltihaplanmasını ve ağrı düzenini değiştirmek için yerel bölge, omurilik ve beyin üzerinde çalışabilir.

Akupunktur, Sertifikalı Veteriner Akupunktur Uzmanımız tarafından geleneksel veteriner tedavisine ek olarak gerçekleştirilir. İlk randevunuzda, Akupunktur Uzmanımız evcil hayvanınızın kişiliği, tercihleri, Batı tıbbı teşhisleri ve diğer birkaç faktörün bir kombinasyonu olan evcil hayvanınız için bir Çin teşhisi sağlayacaktır. Bu, evcil hayvanınızın hastalık veya iyileşme süreci boyunca da değişebilir.

Çalıştığını Nasıl Anlayacağım?

Artan enerji, hareketlilik, iştah ve rahatlık ve klinik belirtilerde azalma da not edilebilir. Bu, ilk tedaviden sonra yalnızca kısa bir süre için olabilir, ancak sonraki her tedavide daha uzun süreler için olmalıdır. Bazı hayvanlarda ve bazı durumlarda akupunkturun etkisi çok az olabilir veya hiç olmayabilir. Etkiler her tedavide arttığından, evcil hayvanınız için doğru olup olmadığına karar vermeden önce en az üç tedavi önerilir.

Bir Hastayı Tedavi Etmek İçin Farklı Yöntemler

Kuru iğneleme, iğnelerin özel akupunktur noktalarına manuel uyarılı veya uyarısız yerleştirilmesini içerir.
Elektroakupunktur, elektrik akımını tedaviye dahil eder.
Akupunktur, akupunktur noktalarına az miktarda sıvı (genellikle salin veya B vitamini solüsyonu) enjekte edilmesini gerektirir. Akupresür, bir akupunktur noktasına manuel olarak baskı uygulamak için basit bir eylemdir (bu, evcil hayvanınız için evde yapılabilir).
Kronik durumlar için, her biri yaklaşık iki hafta arayla üç başlangıç tedavisi önerilir. Daha akut durumlar için, üç başlangıç tedavisi haftada iki kez kadar sık olabilir. İlk üç tedaviden sonra akupunktur gerektiği kadar sık uygulanabilir. Genel olarak, tedavilere zaman geçtikçe daha az ihtiyaç duyulacaktır.

Evcil Hayvanımın İlk Akupunktur Randevusunda Ne Beklemeli?

İlk randevunuz biraz daha uzun olacaktır (yaklaşık 45 dakika), doktor evcil hayvanınızı tanıyarak bir teşhis koyacak ve evcil hayvanınıza en uygun akupunktur planını yapacaktır.

Elektroakupunktur (hareketi artırmak için iki nokta arasında elektriği iletmek için elektrotların kullanılması) veya akupunktur (ekstra enerji için B12 enjeksiyonları) da tartışılabilir.

Sonraki randevu süresi yaklaşık 20-30 dakika olacaktır.

Akupunktura Cevap Veren Yaygın Teşhisler:

Kalça Displazisi
Ameliyat sonrası ağrı kontrolü
intervertebral disk hastalığı
Cilt Alerjileri
Yalama granülomları
Epilepsi
Travmatik sinir yaralanması
Astım
İrritabl bağırsak hastalığı
Kabızlık

FAYDLARI:

Acı kontrolü
Dolaşımı Artırır
Bağışıklığı Artırır
Gevşeme
Artan Enerji
Minimal Yan Etkiler
Fizik Tedavi ile birlikte iyileşmeyi ve gücü hızlandırmaya yardımcı olur
Genel anestezi ile birlikte ek analjezi (ağrı kontrolü) sağlar

Akupunkturun Yan Etkileri

Akupunkturun yan etkileri çok azdır. Bazen, bir akupunktur noktası uyarıldığında, keskin bir ağrı tepkisi yaratan “de qi” veya enerjinin gelişi adı verilen bir etki üretir. Bu, kronik ağrıyı, bir yarayı ovmaya veya sivrisinek ısırığını kaşınmaya benzer şekilde tedavi eder. Akupunktur yapıldıktan sonraki gün, evcil hayvanınızın daha rahat, uykulu veya biraz uyuşuk olduğunu fark edebilirsiniz.