Kan Bankası

PİLOT ÇALIŞMA; BAŞLANGIÇ SAFHASINDADIR !!!
Konu ile ilgili kliniğimizden detaylı bilgi alınız..

Dora Veteriner Kliniği sorumlu veteriner hekim Ali ATİKER Kan Bankası, MARMARA BÖLGESİNDE KOCAELİ GEBZE VE ÇEVRESİNDE bölgesindeki 24 saat hizmet veren tek veteriner kan bankasıdır.

Kan Bankamız, ülke genelindeki hastanelere hayat kurtaran kan ürünleri sağlamaktadır; çünkü tıpkı insanlar gibi, travmatik yaralanmaları veya belirli tıbbi durumları olan evcil hayvanlar da kan nakli gerektirir. Kan ürünlerine olan talep artmaya devam ediyor ve her zaman yeni köpek bağışçılarını programımıza bekliyoruz. Hem kırmızı kan hücreleri hem de kan plazması kullanıldığı için tek bir bağış birden fazla hayat kurtarabilir.

Bağışlar sertifikalı veteriner teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Köpeğin boynundaki küçük bir kare traş edilir ve asepsi ve antisepsi kuralları çerçevesinde scrub-povidon iyot ile fırçalanır. Köpek sakince yan yatarken bir ünite kan alınır. Tek bir bağış birden fazla transfüzyon için kullanılabilir, çünkü kan iki bileşene ayrılabilir: kırmızı kan hücreleri ve plazma. Bağış süreci boyunca köpeğimiz personelimiz tarafından teselli edilir. Bağıştan sonra, köpeğe dinlenmek için eve gitmeden önce ücretsiz bir tırnak kesimi, birçok ikram ve küçük bir yemek verilir. Bağış 10 ila 20 dakika sürer, ancak hazırlık ve bağış sonrası gözlem ile köpeğinizin yaklaşık bir saat kalmasını bekleyebilirsiniz. Köpeğinizi birkaç saatliğine veya sizin için daha uygunsa bir günlüğüne bizimle bırakabilirsiniz.

Köpeğiniz bağışçı olmaya hak kazanırsa, yılda altı kez bağış yapmalarını rica ederiz. Bağışları sizin için uygun bir zamanda arayacağız ve ayarlayacağız.

Bağış programının bir parçası olmak için Dora Veteriner Kliniği sorumlu veteriner hekim Ali ATİKER'in müşterisi olmanız gerekmez. Köpeğiniz birinci basamak veterinerinizi görmeye devam edebilir. Köpeğinizin bağış programı için iyi bir aday olmaya devam etmesini sağlamak için veterinerinizle ortak olacağız.

FAYDALAR :

Ücretsiz kan grubu yazma.
Bağışçı sağlık kayıtları için ücretsiz yıllık kan çalışması. Sonuçlar köpeğinizin düzenli sağlık kayıtlarına eklenecektir.
Dora Veteriner Kliniği aracılığıyla ücretsiz yıllık kalp solucanı testi ve Heartworm önleyici indirim.
Evcil hayvanınızın herhangi bir kan ürününe ihtiyacı olursa, 12 bağış (2 yıl) sonrasında kan ürünlerinde indirim ve 24 bağış (4 yıl) sonrasında ücretsiz kan ürünleri alırsınız. (örneğin :Royal Canin ve Purina'dan köpek maması indirimi.)
Gerekirse her bağışta ücretsiz tırnak kesimi.
Bu faydalar, kan ürünü faydası (yukarıdaki #4) dışında, köpek (herhangi bir nedenle) donör programından emekli olduğunda sona erer.

Veteriner Ortakları için Hizmetler:

Dora Veteriner Kliniği, MARMARA BÖLGESİ KOCAELİ İLİ GEBZE İLÇESİ VE ÇEVRESİNDE bölgesindeki 24 saat hizmet veren tek veteriner kan bankasıdır. Ülke çapında hastanelere hayat kurtaran kan ürünleri sağlar. Kan ürünleri siparişi vermek veya program hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen 0542 228 17 32 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin, aksi takdirde lütfen 0262 228 1732 ana numarasını arayın. Tüm siparişler bir gecede gönderilir ve Metro bölgesinde kurye servisi talep edebilirsiniz, sorumluluk beyan formu mevcuttur.

Kan Bağışlayan Hayvanlar Gerçekten Birer KAHRAMANDIR !!!

ÖZEL HAYVANINIZIN KAHRAMAN OLMASI İÇİN NELER YAPILMASI GEREKTİĞİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN!
Köpek ve Kedi Kan Bağışları

Her yıl binlerce evcil hayvanın hayatı kan nakli yoluyla kurtarılmaktadır. VSH'de kan bileşeni tedavisi, travmatik yaralanmalar, parazitik ve bağışıklıkla ilgili hastalıklar, cerrahi prosedürler ve yaşamı tehdit eden diğer birçok sorun için yaygın olarak kullanılır. Hasta yükümüz arttıkça kaliteli kan ürünleri ihtiyacımız da artıyor.

Siz ve Evcil Hayvanınız Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Kan Bağışçısı Programımız, sağlıklı evcil hayvanlardan köpek ve kedi kanı bağışları toplar. Bu hayat kurtaran programa katılmakla ilgileniyorsanız ve evcil hayvanınız gereksinimleri karşılıyorsa, kritik bakım uzmanlarımızdan biri tarafından kedinizin veya köpeğinizin fiziksel muayenesinin yapılacağı bir tarama randevusu ayarlayacağız. Laboratuvar taraması ve tiplendirmesi için Kan Bağışçısı Programı personelimiz tarafından az miktarda kan alınacaktır.

Donör Sorumlulukları

Her 6-8 haftada bir (veya gerektiğinde) evcil hayvanınızdan kan bağışı istenecektir. Genellikle acil kana ihtiyacımız olduğundan, lütfen aramadan sonraki 1-2 gün içinde evcil hayvanınızı getirin.

Siz ve Donör Tazminatı

Bağışçılar, her bağış sırasında tazmin edilecek ve şunları alacaklardır:

Donör Sorumlulukları

Her 6-8 haftada bir (veya gerektiğinde) evcil hayvanınızdan kan bağışı istenecektir. Genellikle acil kana ihtiyacımız olduğundan, lütfen aramadan sonraki 1-2 gün içinde evcil hayvanınızı getirin.

Tarama laboratuvarı çalışmasıyla birlikte kritik bakım uzmanıyla yapılan ilk muayene
Her bağış öncesi muayeneler ve yıllık ücretsiz kan çalışması

Kan Bağışlayan Hayvanlar Gerçekten ÇOK ÖZEL BİR ŞEYDİR !!!
ÖZEL EVCİL HAYVANINIZIN BİR KAHRAMAN OLMASI İÇİN GEREKENLER HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN! BİZİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİN…BU KONU İLE İLGİLİ LÜTFEN MUAYENE RANDEVUSU ALMANIZI RİCA EDİYORUZ..