Anestezi ve Ağrı Yönetimi

Dora Veteriner Kliniği, evcil hayvanınızın rahatlığı ve güvenliği için en son anestezi ve ağrı yönetimi tekniklerini sağlamayı taahhüt eder.

Dora Veteriner'de hastalarımızın güvenliğini ve konforunu sağlamak esastır. MRI ve CT taramaları, endoskopi prosedürleri, oftalmik prosedürler ve cerrahi dahil olmak üzere birçok prosedür için genel anestezi gereklidir.

Sağlıklı veteriner hastalarımızda uygun izleme ile genel anestezinin genel riski çok düşüktür (son çalışmalarda %1'den az). Ancak, evcil hayvanınızın uyuşturulması düşüncesinin endişe verici olabileceğinin farkındayız.

Dora Veteriner'de, sedasyon veya anestezi uygulanan her hasta için kişiselleştirilmiş anestezi planlaması sunmaktadır. Anesteziden önce doktor tam bir fizik muayene yapacak ve planını oluştururken evcil hayvanınızın mizacını, yaşını, cinsini, sağlığını ve prosedürünü dikkate alacaktır. Bu hususlar, evcil hayvanınızın başından sonuna kadar güvende olduğundan emin olmak için anestezi uygulanırken ilaç seçimlerini, desteğini ve izlenmesini etkileyecektir. Anestezi planının kritik bir bileşeni, ağrı yönetimine yönelik özelleştirilmiş bir yaklaşımdır.

Mümkün olduğunda, sinir blokları ve epiduraller gibi lokal-bölgesel anestezi teknikleri, insan tıbbında standart bakım haline geldiğinden, her evcil hayvanın ağrı yönetimi planına dahil edilir. Bu tür teknikler, normal aktiviteye dönüşü hızlandırır, ameliyattan sonra en iyi ağrı kontrolünü sağlar ve uyanıklığı ve iştahı etkileyebilecek diğer ilaçları daha düşük dozlarda kullanmamıza izin verir.

Anestezi Ekibimiz

Dora Veteriner Kliniği'nin anestezi ekibi, evcil hayvanınızın kişiselleştirilmiş anestezi planını geliştirir ve öngörülemeyen herhangi bir komplikasyon ortaya çıkarsa hazır olacaktır.

Anestezi ekibimiz, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli hastalık süreçlerine sahip hastaları güvenli bir şekilde uyuşturma konusunda kapsamlı deneyime sahiptir:

Kardiyovasküler, pulmoner, karaciğer ve böbrek hastalıkları,
Endokrin bozuklukları
Nörolojik sorunlar
Acil prosedürler için anestezi gerektiren hastalar.

Anestezi uygulanan her hasta, anestezi konusunda eğitimli deneyimli bir veteriner teknisyenine atanır. İşlem sırasında oksijen seviyelerini, kan basıncını, solunum modellerini ve kalp aktivitesini ölçmek için son teknoloji izleme ekipmanlarını kullanarak çok çeşitli parametreleri izler. Hastanemiz, nadir görülen bir anestezik komplikasyon olayını derhal tanımak ve müdahale etmek için ekip üyelerimiz arasında hazırlığa öncelik vermektedir. İşlemden sonra, sorunsuz ve ağrısız bir iyileşme sağlamak için evcil hayvanınızı yakından izlemeye devam edeceğiz.

Evcil Hayvanınız En İyi Ellerde

Lütfen genel anestezi gerektiriyorsa evcil hayvanınızın iyi bakılacağını bilmenin rahatlığını yaşayın. Bilgili personelimizin yanı sıra kendi evcil hayvanlarımız için arzu ettiğimiz sıcak, şefkatli bakımı sağlıyoruz. Evcil hayvanınızın hastaneye girdiği andan taburcu olana kadar ekibimiz, kaldıkları süre boyunca stres, endişe ve rahatsızlığı ortadan kaldırmaya kendini adamıştır.
Sizi desteklemek için buradayız. Hiçbir hasta anestezi için çok yaşlı veya çok komplike değildir. Nadiren çok hasta olabilirler; ancak bu durumlarda, bu hastalar için karar vermede yol gösterici olabiliriz.